• Facebook
  • Twitter
  • Google Plus

Sık Sorulan Sorular

Soru ve Yanıtlar

Üyelik ücretli mi ?

Hayır, bu hizmetimiz ücretsizdir.

Uçuş haklarım kimdir?

Uzun seneler uluslar arası havayollarındaki çalışmalarımızla yolcuların havayolu ile yaşayabilecekleri mağduriyetlerini iyi tanımaktayız. Bu nedenle almış olduğumuz eğitim ve tecrübelerimizle hava yolu yolcuları hem bilinçlendirmek hem de haklarını zahmetsizce ulaşabilmeleri için Antalya’da bulunan şirketimizi kurduk. Yolcuların uçağın gecikmesi, iptal durumunda veya uçuşa kabul edilmediklerinde Avrupa Birliği bağlı uçuşlarda veya iç hat uçuşlarında EU261/04 mevzuata veya SHY yolcu hakları yönetmeliğine istinaden haklarını alabilmeleri için yardımcı olmaktayız. Bunu yaparken hem Türkiye’de hem Avrupa’da bu konuda uzman avukatlarla birlikte çalışmaktayız.

Neden Uçuş haklarım?

Genelde havayolları yolcuların başvurularında müşterilere tatmin edici cevap vermemekteler veya tazminat talepleri duruma göre redd edebilmekteler. Siz hiç havayolları ile görüşmek zorunda kalmadan, zaman ayırmadan haklarınızı uçuşunuz iptal edildiğinde, uçuşa kabul edilmediğinizde, rötarlı kalktığında veya bagaj sorunlarında talep etmekte yardımcı oluyoruz. Tüm masrafları biz karşılamaktayız. Ancak başarılı olduğumuz takdirde sadece ofis genel giderlerimizi aldığımız tazminat miktardan düşerek size ödeme yapmaktayız. Önerebileceğimiz tecrübeli avukatların desteğiyle başarılı olma şansımız sizden daha yüksek. Bizi yetkilendirerek işlemleriniz kısa ve zahmetsiz halledebilirsiniz.

Uçuş haklarım nasıl çalışıyor?

Sitemiz üzerinden yaşadığınız mağduriyet durumu tıklayarak ilgili formu doldurmanız yeterlidir. Bu formdaki bilgileri doğru bir şekilde doldurarak ve vekaletname'yi imzalayarak bize göndererek yetkilendiriyorsunuz. Formdaki bilgiler uzmanlar tarafından kontrol edildikten süreç başlatılıyor. Havayolu ile tüm yazışmalar ve görüşmeler tarafımızdan sizin adınıza yapılmaktadır. Başarılı olduğumuz takdirde size tazminatınızı belirlediğimiz % 25 Genel Gider oranı (+KDV) düşerek bildirdiğiniz banka hesabınıza havale edilecektir.

Geçen seneye ait uçuştaki mağduriyetimle ilgili talepte bulunabilir miyim?

Evet, genelde bu mümkün dür. Bunun için de aynı şekilde lütfen formumuzu doldurmanızı rica ederiz. Uçuşunuzla ilgili varsa ilave bilgiler veya belgeleri eklerseniz daha faydalı olacaktır. Verilen bilgilerle havayollarına başvuru yapabilir miyiz diye kontrol etmekteyiz.

Tazminatımı ne kadar süre sonra alabilir miyim?

İşlem sürecimiz havayollarının duruma cevap verme sürecine bağlıdır. Bazı uçuşlar için örnek teşkil edecek durumlar veya yasal mevzuatlar olabilmektedir. Hedefimiz en geç 4 ay içerisinde talebimizi olumlu sonuçlandırmak. Bunun için tüm gayretlerimizi göstereceğiz.

Süreci nasıl takip ediyorum?

Bize başvurduğunuzda talebinizi kontrol ederek sizi bilgilendiriyoruz. Havayollarında işlemlerinizi başlattığımız andan itibaren sizi süreçler hakkında bilgilendiriyoruz. Ayrıca aldığınız üye şifrenizden web sayfamız üzerinden "üye girişinden" işlem süreci takip etmeniz mümkündür.

Hizmetiniz için ne ödemem gerekir?

Aslında hiçbir şey ödemiyorsunuz. Sadece başarılı olduğumuz takdirde genel gider masraflarımız için belirlediğimiz provizyon oranı havayollarının ödemiş olduğu tazminattan düşerek alıyoruz.

Sözleşmemizin feshi hangi durumlarda oluyor?

Bize istediğimiz evrakları göndermediğinizde, vekâletnameyi imzalamadığınızda veya sorularımıza zamanında cevap vermediğinizde ya da yanlış bilgiler verdiğinizi fark ettiğimizde sizinle olan sözleşmeyi iptal ediyoruz. İşletme koşulları lütfen dikkatlice okuyunuz.

Avukatlar ne zaman devreye giriyor?

Eğer havayolu taleplerimize olumlu cevap vermiyorsa o zaman size bu konuda önerebileceğimiz tecrübeli avukatlarımız var. Avukatları görevlendirmek istediğiniz takdirdirde ayrı bir vekâletname vermeniz yeterlidir.

Bize sormak istediğiniz başka bir şey var mı?

Bize herhangi başka bir sorunuz olduğu takdirde e-posta adresimize başvurarak memnuniyetle size yardımcı oluruz:
info@ucushaklarim.com
UÇUŞ MAĞDURİYETLERİNİZDE 600 EURO'YA KADAR TAZMİNAT HAKKINIZIN OLDUĞUNU BİLİYORMUYDUNUZ!

Artık Hakkınızı Aramak Çok Kolay !

Bize Başvurun

1. BİZE BAŞVURUN

Basit bir şekilde formumuzu doldurun haklarınızı kontrol edelim

Bize Başvurun

2. HAKKINIZI ARAYALIM

Tecrübeli ekibimiz tüm dünyada ön ödemesiz hakkınızı arıyor!

Bize Başvurun

3. ÖDEYELİM

Haklarınız anında hesabınıza geçecektir!